چرا بلندگو خودرو ناگهان از کار افتاده و صدایی پخش نمی شود؟

سیستم صوتی ماشین

بلندگو ماشین چرا آسیب می بیند؟

بلندگو ماشین جز اجزای اصلی سیستم پخش است.اگر اسپیکرهای ماشین شما کار نمی کنند ممکن است این مشکل از هدیونیت یا آمپلی فایر باشد. برخی مواقع مشکلی که در سیم کشی بین هدیونیت و یک بلندگوماشین وجود دارد باعث می شود همه اسپیکرها قطع شوند.به منظور تشخیص درست مشکل باید عیب یابی درستی انجام دهید.

پخش ماشین و آمپلی فایر:

اگر سیستم صوتی ماشین به درستی کار می کند ولی هیچ صدایی از اسپیکر ماشین دریافت نمی کنید ممکن است به این نتیجه برسید که مشکل از بلندگو ماشین است ولی واقعیت این است کار کردن پخش ماشین به معنی درست کار کردن آن نیست.

قبل از انجام هر کاری شما باید:

اطمینان حاصل کنید که بر روی سیستم صوتی ماشین شما حال ضدسرقت فعال نباشد که نیاز به کد دارد.

تنظیم ولوم و پنل را بررسی کنید.

ورودی های مختلف صوتی (مانند ضبط ماشین، دستگاه پخش سی دی ) را تست کنید.

مطمئن شوید سیمی قطع نشده باشد وهمه سیم ها به سیستم وصل باشند.

شما اگر مشکلی در سیستم صوتی ماشین پیدا نکردید در مرحله بعدی باید بفهمید آیا آمپلی فایر خارجی دارید یا نه؟

در سیستم هایی که از آمپلی فایر خارجی استفاده می کنندآمپلی فایر ماشین شایع ترین مشکل است. چون صدا از آنها عبور می کند تا به بلندگو برسد.

در فرایند بررسی آمپلی فایر ماشین شما باید:

تایید کنید که آمپلی فایر ماشین واقعا کار می کند.

تعیین کنید آیا آمپلی فایربه حالت ایمن رفته است یا نه؟

سیم کشی ورودی و خروجی را چک کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که مشکل از فیوزها نباشد.

اگرچه بسیاری از مشکلات آمپلی فایر وجود دارند که شما می توانید آنها را حل کنید ولی ممکن است تقویت کننده دچارمشکل شده باشد وقابل اصلاح نباشد دراین حالت یکی از امپلی فایرهای موجود دربازار را می توانید تهیه وجاگیزین کنید.

آیا بلندگو ماشین مشکل سیم کشی دارد؟

بلندگو ماشین

از انجایی که سیم های بلندگو ماشین در زیرصندلی ها،پشت پانل ها قرار میگیرند بررسی آنها سخت است. پس بهتر است  انتهای هرسیم در آمپلی فایر و ضبط پخش و سر دیگر در اسپیکرها را چک کنید.

اگر اتصال باشد ولی باز هم صدا پخش نمی شود همه سیم ها را بیرون بیاورید ممکن است یکی از انها در قسمتی پیچ خورده باشد.

اگر بلندگوها را در درب خودرو نصب می کنید ممکن است سیم بلندگو در چارچوب درب گیر کرده باشد.اگر چه سیم کشی های درب معمولا توسط محافظ های پلاستیکی محکمی محافظ می شود.سیم ها در طول زمان می توانند آسیب ببینند.این به دلیل باز و بسته شدن مکرر درب خودرو د طول زمان است.

اگر یکی از اسپیکرهای خودرو اتصالی داشته باشد ممکن است باعث قطع شدن همه اسپیکرها شود.راه دیگری برای تست اسپیکر ماشین وعیب یابی سیم کشی،وصل کردن سیم جدید به جای سیم های باند ماشین به طور موقتی است اگر با این سیم ها به درستی کارکنند مشکل از سیم کشی بوده و باید سیم ها را عوض کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *