سیستم صوتی مناسب برای ماشین شما +راهنمای خرید سیستم صوتی

چه وِیژگی در سیستم صوتی ماشین مهم است؟

راهنمای خرید سیستم صوتی ماشین :

سیستم صوتی ماشین:اگر نمی دانید هدیونیت چیست اساسا یک روش دقیق تر اشاره به استریو ماشین یا رادیو پخش ماشین است که شما با آن اشنایی دارید.این واحد مرکز سیستم صوتی خودرو شما است بنابراین مشخص است که چرا ارتقا آن بسیار رایج است نه تنها درجه عملکرد سیستم شما را تعیین می کند بلکه تنها جز قابل مشاهده است.هنگامی که در ماشین خود نشسته اید اولین چیزی که به آن توجه می کنید سیستم صوتی ماشین است.ضبط خودرو تنوع زیادی در بازار دارد وهر ساله محصول جدیدی به بازار عرضه می شود.به منظور راهنمایی شما برای انتخاب بهترین سیستم صوتی

پنج سوال مهم برای اینکه سیستم صوتی جدید بخرید وجود دارد:

چه سیستمی برای ماشین شما مناسب است؟

بودجه مهمتر است یا کیفیت؟

درحال حاضر چگونه از سیستم خود استفاده می کنید؟

تنظیمات سیستم صوتی خود را انجام دهید:

قبل از هرچیزی باید بدانید چه ضبطی برای ماشین شما مناسب است.

دو نوع سیستم ماشین وجود دارد:

ضبط ماشین ۱ دین:تقریبا بلندی آن یک اینچ است.میتوانید با ضبط ۱ دین دیگری جایگرین کنید.به ندرت می توان با دودین جاگزین کرد.

ضبط ماشین ۲ دین:بلندی آن ۲اینچ است.اگر شما ضبطی دودین داشته باشیدگزینه های شما بیشتر است.می توانید با ضبطی دو دین آن را جایگزین کنید یا اینکه از یک براکت نصب برای  نصب کردن ضبط ۱ دین استفاده کنید.اگر شما سیستم ۲ دین را با ۱ دین جایگزین کنید شما می توانید یک جز اضافی مانند اکولایزر گرافیکی یا محفظه ذخیره سازی را اضافه کنید.اکثر استریوهای خودرو ۱ دین یا ۲ دین هستند اما ضبط ی غیر استانداردی هم وجود دارد.رایج ترین ضبط غیر استاندارد ۱٫۵ دین است.شما میتوانید ان را با یک دین یا واحدی متناسب با آن جایگزین کنید.

کیفیت پخش ماشین در مقابل بودجه آن:

کیفیت مهمتر است یا قیمت؟

هرکسی اولویت های مختلفی دارد.برخی از عوامل مهمی که باید در نظر بگیرید:

کیفیت عامل مهمی است که باید آن را در نظر داشته باشید.بسیاری از هدیونیت های ارزان قیمت از آمپلی فایر های داخلی با کیفیت بالا استفاده نمی کنند.اگر بودجه کافی ندارید و به فکر خرید ضبط ارزان قیمت هستید مدلی را انتخاب کنید که قابل ارتقا باشد.خروجی های تقویت کننده مقدماتی (preamp)داشته باشد.این ویژگی باعث می شود بعدا بتوانید آن را ارتقا دهید.همانطور که می دانید  Preamplifier مرحله ابتدایی تقویت کنندگی در یک سیستم صوتی است که سیگنال لول میکروفن (mic- level) را تا رسیدن به سطح خط (line-level) تقویت می کند . تقویت کننده مقدماتی  PreAmp یک دستگاه مستقل یا یک مدار است.

پس در آینده می توانید به آن اکولایزرگرافیکی یا پردازنده صوتی دیجیتال اضافه کنید.در واقع یک ضبط ارزان قیمت ممکن است احتیاجات شما را برطرف نکند و استفاده از آن آسان نیست.مطمئن شوید که می توانید راحت صفحه نمایش آن را بخوانید یا به گزینه های ان دسترسی داشته باشید.ضبط های گرانتر دارای امکانات بیشتری هستند ولی هزینه انها زیاد است.

از ضبطی که الان روی سیستم ماشین نصب است استفاده کنید.

برنامه شما برای ارتقا سیستم ماشین چیست؟

درحال حاضر چه نوع ضبطی دارید.چه ویژگی هایی دارد؟ رادیو AM / FM، پخش سی دی، پخش نوار، ورودی های کمکی و اینکه آیا از آنها استفاده می کنید یا خیر. اگر هر کدام از ویژگی های مورد علاقه شما وجود دارد، پس شما می خواهید برای استریو ماشین جدید که آنها را دارد، خرید کنید.

چه ضبطی را می خواهید جایگزین آن کنید؟

بعد از فکر کردن درباره سیستم صوتی ماشین خود به ویژگی های اضافی که می توانید داشته باشید فکر کنید.

آیا برنامه ای برای ارتقا اجزا دارید:

ضبط برای سیستم صوتی که الان دارید خریداری نکنید برای سیستمی که می خواهید داشته باشید ضبط انتخاب کنید ومتناسب با آن باشد اگر می خواهید یک بلندگو کامپوننت و امپلی فایر بزرگ به سیستم اضافه کنید باید یک ضبط ماشین شامل  ورودی های آمپلی فایر داخلی و پیش تقویت کننده باشد.

چگونه از ضبط خود استفاده می کنید؟

بهتر است درباره ویژگی هایی که سیستم شما باید داشته باشد هم فکر کنید.

آیا رادیو گوش می دهید؟می خواهید از خدمات پاندورا استفاده کنید.دوست دارید گوشی هوشمند خود را به سیستم وصل کنید و اهنگ های لیست پخش موبایل خود را گوش دهید.

سیستم صوتی ماشین +ویژگی های کلیدی :

سیستم صوتی ماشین

 

برخی از ویژگی های کلیدی را در اینجا برای شما معرفی میکنیم که می توانید برای سیستم پخش ماشین خود داشته باشید.

رادیو:HD در واقع نسبت به رادبوهای معمولی ارتقا یافته است.اگر دوست دارید رادیو گوش دهید و در منطقه ای با پوشش رادیوییHD زندگی می کنید می تواند ویژگی جذابی باشد.اگر مطمئن نیستید که رادیو HD  درمنطقه شما وجود دارد ، شما می توانید لیست iBiquity از ایستگاه های رادیویی HD را پیدا کنید.

 

رادیوی اینترنتی نیز گزینه خوبی است.مخصوصا اگرشما رادیودوست دارید ولی هیچ ایستگاه رادیویی خوبی در منطقه ندارید.این گزینه نیاز به اتصال به اینترنت دارد.بنابراین اگر اینترنت نداشته باشید به خوبی عمل نمی کند.همچنین می توانید ازطریق بلوتوث گوشی هوشمند خود برای انتقال اینترنت رادیویی به دستگاه پخش استفاده کنید.

 

رادیو ماهواره ای نیز جایگزین مناسبی برای رادیوهای سنتی است.این قابلیت نیاز به پرداخت اشتراک ماهانه دارد. شما در حین رانندگی به مناطق مختلفی می روید که پوشش رادیویی متفاوت دارند ولی با رادیوی ماهواره بدون تغییر ایستگاه در هر منطقه که باشید ایستگاه مورد علاقه خود را پخش میکنید.

 

سی دی ها هنوز هم گزینه ای عالی برای گوش دادن به موسیقی هستند .اکثر پخش های موجود در بازار پخش کننده سی دی دارند.همچنین باید دنبال پخش کننده ای باشید که از CD-RWپشتیبانی کند و بتواند فایل های WMA، MP3 و AACرا پخش کند.

پخش کننده های MP3 راه بهتری برای گوش دادن به موسیقی در جاده هستند.اگر شما یک گوشی هوشمند دارید پس mp3 player دارید.دستگاه پخش شما باید ورودی برای اتصال گوشی داشته باشد.ولی قابلیت بلوتوث در دستگاه بهتر است و از طریق بلوتوث می توانید فایلهای خود را پخش کنید ولیست پخش تلفن  خود را در ماشین گوش دهید.

راهنمای خرید بهترین سیستم ماشین:

آیا می خواهید از دستگاه خود برای چیزی غیرازموسیقی استفاده کنید؟

موسیقی فوق العاده است .اما شما نباید چیزهای دیگری را که پخش ماشین قادر به انجام آن است را از دست بدهید.

یکی از این ویژگی ها بلوتوث است.اگر می خواهید تلفن هوشمند یا تبلت خود را به ضبط خودرو وصل کنید باید ویژگی بلوتوث داشته باشید.

کنترل اپلیکشن ها نیز ویژگی دیگری است که از طریق آن پخش ماشین می تواند با بلوتوث گوشی هوشمند خود را کنترل کند.

یک مثال کنترل برنامه رادیواینترنتی پاندورا است که به شما اجازه می دهد بدون دسترسی به گوشی خود به برنامه Pandora بر روی گوشی خود دسترسی داشته باشید.

قابلیت پشتیبانی از SD CARD وusb  نیز ارزشمند است.موبایل خود را از طریق USB به سیستم وصل کنید و اهنگ های خود را پخش کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *